Nat Kringoudis o účincích Pure na zanícenou a suchou pokožku

3prosince2018

Zánětlivé stavy jako je psoriáza a ekzém mohou být oslabující a naprosto frustrující. Celá situace se stává ještě tíživější, pokud se problém dotýká našich dětí.  Ekzémy a psoriáza jsou často problémy neústupné, cyklické a těžko léčitelné. Jejich léčba bývá dlouhodobá, vyčerpávající a velmi únavná.

Zaměřujeme se na dva aspekty problémů s kůží. Na to, co se děje uvnitř a na to, jak se problém prezentuje navenek. Za prvé je třeba si uvědomit, že obecně všechny kožní problémy mohou být spojeny interně s funkcí střeva. Vaše střevo je epicentrem vašeho zdraví. Ze 70 procent tvoří vaši imunitu. Je to vaše emoční centrum a podílí se na vašem zdraví a pohodě na základě toho, jak dobře funguje. Pokud nemůžete asimilovat živiny a poskytnout tělu kvalitní výživu, důsledky se jistě brzy projeví. Kromě toho je kůže největším orgánem a říká se, že je zrdcadlem trávení. Čistě hypoteticky lze považovat střevo za vnější orgán (vnitřní trubice, která se otevírá vnějšímu světu), stejně jako kůže. Váš mikrobiom (bakteriální osídlení organismu), stejně jako propustnost vašeho střeva má tendenci diktovat váš zdravotní stav. Dětské opruzeniny jsou toho skvělým příkladem. Často to jde ruku v ruce s tím, co dítě sní. Například neobvyklá a náhlá změna stravy může kožní problémy také zhoršit. Jedná se o jednoduchou demonstraci tohoto propojení mezi střevem a kůží.

Druhý aspekt je vnější. Tyto příznaky se vyskytují v závislosti na tom, co se děje ve vnitřní krajině. V tomto případě se hovoří o psoriáze a ekzému, ale tento koncept není omezen pouze na tyto dva stavy. Mezi další nejběžnější kožní problémy patří dermatitida, akné, vyrážky, a také opruzeniny.

Rozhodně tím nechceme naznačit, že pokud máte psoriázu nebo ekzém, že nejste zdraví. Existují však (jako u všech ostatních) nežádoucí příznaky, které typicky závisí na množství „stresu“, jemuž je vaše tělo vystaveno. Nezapomeňte – stres je široký pojem, může to být špatná střevní funkce, potravinová intolerance, nedostatek vitamínů a minerálů, reakce na toxiny z chemikálií obsažených v produktech pleťové péče, v čistících prostředcích i v oděvech, elektromagneticá pole (EMF) a radiace, emoční stav. To jsou některé z nejběžnějších faktorů. Jejich zohlednění může být velmi užitečné při léčbě vašich příznaků nejen lokálně, ale také z úrovně základní příčiny.

P’ure Papaya Care může pomoci a poskytnout úlevu od zánětlivých stavů spojených s psoriázou a ekzémem. Záludnost psoriázy i ekzemu spočívá v jejich závislosti na počasí. Na to je důležité se zaměřit a správně nastavit léčbu. Pokud vás psoriáza či ekzém trápí v letním období, zatímco v zimě máte klid a onemocnění je pod kontrolou, často kůže dobře reaguje na chladnější ošetření. Naopak onemocnění, které má tendenci projevovat se v zimě, často vyžaduje větší ochranu a teplo. Masti, které tvoří na kůži bariéru, spíš ochrání pokožku před suchem a chladem. Pro typ kůže zhoršující se v létě, jsou naopak vhodnější jemné a prodyšné masti.

To je důvod, proč miluji P’ure Papaya Care – je tak jemný a účinný, má tendenci fungovat dobře pro oba typy díky svým jemným a pečujícím složkám. Ochranný a přesto prodyšný. Také Bambucké máslo skvěle vyživuje a chrání, a přitom na kůži nevytváří neprodyšný film. Jojoba je další úžasná složka, která pomáhá při léčbě zanícené pokožky, je uklidňující a snadno se vstřebává, což je skvělé pro suchou pleť.

Mým dalším oblíbencem pro zánětlivé kožní stavy je Calendula. Calendula nejenže zklidňuje, ale pomáhá ulevit od svědění. Nejsou to pouze individuální vlastnosti jednotlivých složek, ale jejich kombinace je to, co dělá naši mast tak užitečnou pro ošetření pleti. To, jak spolu jednotlivé ingredience vzájemně spolupracují, opravdu zvyšuje jejich léčebné vlastnosti. Díky tomuto propojení je P’ure vynikajícím produktem pro léčbu mnoha problematických kožních stavů.

Chemické látky a toxiny v mnoha dalších známých značkách mohou narušit schopnost kůže dýchat a obnovovat přirozenou rovnováhu – to je dobře zdokumentováno.

Pokud se právě těmito aspekty zabýváte a hledáte správnou léčbu, vězte, že kvalitní probiotika a potraviny s obsahem kolagenu (ten zlepšuje stav poškozeného střeva), jsou skvělý start. Vhodné potraviny mohou být polévky, dušené pokrmy, lehké vývary a pečeně. Koneckonců jídlo je medicína.