Nat Kringoudis o problémech s dětmi a hormonálních disruptorech

15listopadu2018

Je zřejmé, že děti a chemické toxiny nejdou dohromady. Ve skutečnosti se to vůbec neomezuje na děti, ale na nás obecně. Naše tělo se nedokáže opakovaně vypořádat se škodlivými látkami a to má podstatné účinky na naše zdraví. Odhalení a identifikace nebezpečných chemikálií v běžně dostupných produktech skutečně není snadný úkol. Předpokládám, že už jste se snažily vyluštit štítek na zadní straně vašeho nejnovějšího krému na opruzeniny? Nadlidský úkol je jednotlivé položky přečíst, natožpak pochopit. Často pak důvěřujeme produktu jen proto, že ho používají všichni kolem.

Největší problém těchto zdánlivě neškodných chemických látek, které se nacházejí ve většině pleťových přípravků, spočívá v tom, že jsou známými endokrinními disruptory. To znamená, že „narušují“ způsob, jakým by se normálně organismus choval. Vzhledem k tomu, že hormony jsou spojeny se všemi růstovými a metabolickými funkcemi, není to dobrá zpráva pro život. Mnohé z těchto hormonů, které narušují endokrinní systém, jsou tzv. falešné. To znamená, že ve skutečnosti to vlastně nejsou hormony, ale začnou se chovat obdobným způsobem a napodobovat naše vlastní hormony. Mají schopnost dostat se do mezery mezi nervovými buňkami a mají podobný vliv, což vede k onomu narušení.

Existují dva hlavní endokrinní disruptory, které se chovají obzvláště mazaně; petrochemikálie a plasty / ftaláty. Nedávná dánská studie byla provedena na 845 malých dětech, u kterých se toho času vyskytovala dermatitida. Byla u nich prokázána nebezpečně vysoká hladina ftalátů, jenž převážně souvisela s topickou léčbou kožních stavů. Největším problémem může být fakt, že je to pouhý začátek cesty k dlouhodobým zánětlivým onemocněním. Další užívání těchto přípravků v průběhu času může vést ke změnám metabolismu specifických živin v těle. To má následně vliv na chování genů (pojem známý jako polymorfismus). Genetika determinuje podmínky fungování našeho těla, ale nelze zpochybnit vlivy každodenního života, jako jsou výživa, životní prostředí a vystavení se škodlivinám. To vše může nasměrovat naše geny nežádoucím směrem. Obdobným způsobem – pokud dokážeme odstranit co nejvíce polymorfismů, můžeme vést naše geny správně a minimalizovat tak nežádoucí účinky onemocnění. Tyto skutečnosti mají bezesporu mimořádnou důležitost, když jde o to nejcennější, co máme – o naše děti. Kontinuální vystavení se škodlivým látkám může mít závažné důsledky.

Proto je pro rodiče důležité dělat informovaná rozhodnutí ohledně výrobků dětské osobní péče. Zajímavostí zůstává fakt, že mnoho lidí volí jako svou mast právě krém z papáji. Pro svou univerzálnost může být tato mast použita na mnoho problémů spojených s našimi nejmenšími, ať se jedná o opruzeniny, podrážděné bradavky, mléčnou krustu nebo popraskané rty. Ovšem ne všechny papája krémy jsou vyrobeny stejně. Chceme, abyste pochopili, že mnoho krémů obsahuje ftaláty, které způsobují v těle zmatek. Naše krémy nikoli. A co hůř, drtivá většina papaja krémů obsahuje velké množství nežádoucích složek, jako je vazelína, palmový nebo ricinový olej. Proč? Jedná se o levné složky, které navíc pomáhají prodloužit životnost zmiňovaných výrobků.

Jednoduché volby mohou mít dlouhodobé následky a to, co koupíte pro svou rodinu se opravdu počítá. Pure Papaya Care je jediná certifikovaná a dostupná přírodní mast z papáji. Její jemné složení je bezpečné pro celou rodinu a věřte, že na kvalitě opravdu nešetříme. Naše formulace je prostá jakýchkoliv konzervačních přísad a namísto chemického vosku nebo vazelíny pracuje s delikátní a vzácnou směsí bezpečných složek jako je bambucké máslo, jojobový a makadamiový olej.

Kvalita našich produktů je pro nás absolutně prvořadá. Používání našich přípravků neovlivní negativně vaše hormony a vaše rodina bude v klidu a v bezpečí, mimo vliv hormonálních disruptorů. Jakmile jednou vyzkoušíte čisté přírodní produkty, naprosto si vás získají a budete se divit, že jste mohli používat cokoli jiného. Je to úžasná receptura, kterou si zamilujete stejně jako my, protože nejenže je pro vaše dítě zcela bezpečná, ale opravdu funguje.