Jessica Sepell vysvětluje, proč vyměnila svůj balzám na rty za přírodní a bezpečnější alternativu.

29října2018

Každý rok s přicházející zimou u mně narůstá pocit nepříjemného chladu, který pociťuji na kůži a na rtech. Proto mě skutečně nadchlo, když jsem objevila přípravek PURE Papaya Lips. Příklad: chystáte se vyjít ven – z extrémní teploty vytápěných vnitřních prostor do studeného venkovního větru – a to je přesně ta situace, kdy naše pokožka potřebuje kvalitní výživu a ochranu. S poklesem vlhkosti okolního vzduchu jsou naše rty obvykle zasaženy jako první. Z prostého důvodu – kůže na rtech je tenčí než kůže na těle. Protože rty nemají mazové (potní) žlázy, jediným zdrojem vlhkosti na rtech jsou sliny. Proto je tak důležitá hydratace, správná výživa a důkladná ochrana rtů.

Mnozí z vás jistě vědí, že v záležitostech týkajících se zdraví jsem velmi uvědomělá a ráda dělám fundovaná rozhodnutí o tom, které přípravky použít. Mnoho kosmetických přípravků zaměřených na péči o rty, jenž nám dnešní trh nabízí, jsou vyrobeny na bázi ropné vazeliny. Ta kůži neprodyšně uzavírá a zabraňuje tak zvlčení rtů. Ulpí na povrchu kůže jako bariéra do té doby, než dojde k jejímu setření nebo požití. PURE Papaya Lips funguje jinak. Obsahuje Papáju, která pomáhá regenerovat a hydratovat kůži na našich rtech. Obsahuje také přírodní vosk, který pomáhá ochránit rty před extrémními teplotami, bambucké máslo a makadamiový olej, o nichž je známo, že vyživují naše rty. Neobsahuje žádné další přidané látky.

Tipy pro zdravé a krásné rty:

Hydratujte: ujistěte se, že pijete nejméně osm sklenic vody každý den. Pokud se nepřinutíte pít studenou vodu, zkuste popíjet bylinný čaj, nebo teplou vodu s citronem.

Chraňte své rty: chraňte rty před extrémním chladem, větrem nebo nadměrným sluncem.

Stravujte se zdravě a vyváženě: stav naší pokožky opravdu odráží naše vnitřní zdraví a proto doporučuji dodržovat vyváženou stravu, bohatou na celozrnné výrobky, bílkoviny, zdravé tuky, vlákniny a složené sacharidy.

Zaměřte se na dýchání nosem: neustálé dýchání ústy může vést ke zvýšené suchosti úst a rtů.