Co pomáhá na ekzémy a suchou pokožku

Co pomáhá na ekzémy a suchou pokožku

Zánětlivé stavy jako je psoriáza a ekzém mohou být oslabující a naprosto frustrující. Celá situace se stává ještě tíživější, pokud se problém dotýká našich dětí.  Ekzémy a psoriáza jsou často problémy neústupné, cyklické a těžko léčitelné. Jejich léčba bývá dlouhodobá, vyčerpávající a velmi únavná.

Je dobré se zaměřit na dva aspekty problémů s kůží

To, co se děje uvnitř a to, jak se problém prezentuje navenek je vzájemně velmi provázané.

Za prvé je třeba si uvědomit, že obecně všechny kožní problémy mohou být spojeny interně s funkcí střeva. Vaše střevo je epicentrem vašeho zdraví. Ze 70% tvoří vaši imunitu. Je to vaše emoční centrum a podílí se na vašem zdraví a pohodě na základě toho, jak dobře funguje. Pokud nemůžete asimilovat živiny a poskytnout tělu kvalitní výživu, důsledky se jistě brzy projeví.

Kromě toho se říká, že kůže je zrdcadlem trávení. Střevo lze považovat za vnější orgán (vnitřní trubice, která se otevírá vnějšímu světu), stejně jako kůže. Bakteriální osídlení organismu, stejně jako propustnost vašeho střeva má tendenci diktovat váš zdravotní stav. Dětské opruzeniny jsou toho skvělým příkladem. Všimly jste si, že často to jde ruku v ruce s tím, co dítě sní. Například neobvyklá a náhlá změna stravy může kožní problémy zhoršit.

Druhý aspekt je vnější. Tyto příznaky se vyskytují v závislosti na tom, co se děje ve vnitřní krajině. V tomto případě se hovoří o psoriáze a ekzému, ale tento koncept není omezen pouze na tyto dva stavy. Mezi další nejběžnější kožní problémy patří dermatitida, akné, vyrážky, a také opruzeniny.

Kůže jako ukazatel míry stresu

Kožní problémy mohou být nežádoucí reakcí na množství "stresu", jemuž je vaše tělo vystaveno. Nezapomeňte - stres je široký pojem, může to být špatná střevní funkce, potravinová intolerance, nedostatek vitamínů a minerálů, reakce na toxiny z chemikálií obsažených v produktech pleťové péče, v čistících prostředcích i v oděvech, elektromagneticá pole (EMF) a radiace, emoční stav. To jsou některé z nejběžnějších faktorů. Jejich zohlednění může být velmi užitečné při léčbě vašich příznaků nejen lokálně, ale také z úrovně základní příčiny.

P'ure Papaya Ointment může pomoci a poskytnout úlevu od zánětlivých stavů spojených s psoriázou a ekzémem. Záludnost psoriázy i ekzému spočívá v jejich závislosti na počasí. Na to je důležité se zaměřit a správně nastavit léčbu. Pokud vás psoriáza či ekzém trápí v letním období, zatímco v zimě máte klid a onemocnění je pod kontrolou, často kůže dobře reaguje na chladnější ošetření. Naopak onemocnění, které má tendenci projevovat se v zimě, často vyžaduje větší ochranu a teplo. Masti, které tvoří na kůži bariéru, spíš ochrání pokožku před suchem a chladem. Pro typ kůže zhoršující se v létě, jsou naopak vhodnější jemné a prodyšné masti.

To je důvod, proč si mnoho zákazníků, trpících těmito kožními problémy oblíbilo P'ure Papaya Care - je tak jemný a účinný. Má tendenci fungovat dobře pro oba typy ekzému díky svým jemným a pečujícím složkám. Je ochranný a přesto prodyšný.

 

Účinné složky použité v kosmetice P'URE jsou 100% přírodní

  • Bambucké máslo skvěle vyživuje a chrání, a přitom na kůži nevytváří neprodyšný film. Jojoba je další úžasná složka, která pomáhá při léčbě zanícené pokožky, je uklidňující a snadno se vstřebává, což je skvělé pro suchou pleť.
  • Calendula nejenže zklidňuje, ale pomáhá ulevit od svědění.
  • Nejsou to pouze individuální vlastnosti jednotlivých složek, ale jejich kombinace je to, co dělá naši mast tak užitečnou pro ošetření pleti. To, jak spolu jednotlivé ingredience vzájemně spolupracují, opravdu zvyšuje jejich léčebné vlastnosti. Díky tomuto propojení je P'ure vynikajícím produktem pro léčbu mnoha problematických kožních stavů.

Chemické látky a toxiny v mnoha dalších známých značkách mohou narušit schopnost kůže dýchat a obnovovat přirozenou rovnováhu - to je dobře zdokumentováno.

Pokud se právě těmito aspekty zabýváte a hledáte správnou léčbu, vězte, že kromě kvalitní kosmetiky je velmi důležité zařadit také probiotika a potraviny s obsahem kolagenu (ten zlepšuje stav poškozeného střeva). Vhodné potraviny mohou být polévky, dušené pokrmy, lehké vývary a pečeně.

Koneckonců jídlo je medicína.