O toxinech a hormonech v kosmetice

O toxinech a hormonech v kosmetice

Aniž bychom si to uvědomovali, se každý den stáváme se otroky rutiny. Sprcha, snídaně, rychle vyčistit zuby a honem do práce. Některé z nás jsou možná pečlivější a do ranní péče zahrnou více úkonů. Např. použití různých tělových olejů, pleťového mléka a další kosmetiky. Nejspíš to všechno provádíme bezmyšlenkovitě a automaticky, což platí obzvláště pro ty z nás, co nejsme právě ranní ptáčata.

Hrozivě šokující je potenciální chemická expozice, jíž jsme vystaveni v souvislosti s naší zdánlivě nevinnou ranní rutinou, a která nás dostihne v případě, že nebudeme volit moudře.

Průměrná žena použije cca 12 kosmetických přípravků za den

Patří zde přípravky na tělo, vlasové šampony, deodoranty, hydratační prostředky, make-up a podobně. V těchto 12 zdánlivě neškodných produktech se dle odhadů vyskytuje 167 chemikálií. Dá se očekávat, že nepřetržitý a každodenní kontakt s těmito látkami začíná velmi rychle ovlivňovat naše zdraví a hormony.

Člověk nemusí být zrovna endokrinolog, aby pochopil, že tento druh chemické expozice není v pořádku. Trvalé vystavení těmto toxinům, které se vyskytují v konvenčních pleťových přípravcích jsou špatnou zprávou pro naše hormony. Takovéto chemikálie jsou známé pod pojmem endokrinní disruptory a jsou zodpovědné za vznik hormonální nerovnováhy. Jinými slovy – hormonální disruptory mění způsob chování našich hormonů. Možná to zní zvláštně, ale každá tělesná funkce vyžaduje ke své správé činnosti symfonii hormonálních signálů. Nejhůř snáší tuto chemickou expozici naše pohlavní hormony.

Možná zatím o dětech neuvažujete, možná máte tuto fázi života již za sebou, ale kdokoliv jste a bez ohledu na váš věk, měly byste žít zdravě v souladu se svými hormony. Jen tak se můžete vyhnout některým nepříjemným jevům, jako je například zvýšení tělesné hmotnosti, úzkost, bolest hlavy, závratě, PMS a další.

Zmiňované chemikálie začínají měnit nebo napodobovat naše skutečné hormony a zasahovat do přirozeného způsobu, jakým tělo funguje. To může vést k řadě diagnóz včetně neplodnosti, stavů jako je syndrom polycystických ovarií, endometrióza, dominance estrogenu a dalších. Nedovolme, aby si někdo jiný zahrával s našimi hormony, nikdy.

Dokonce i některé z "nejzdravějších" verzí našich oblíbených tělových výrobků dostupných na trhu mohou být diskutabilní. Což jistě vyvolává otázku, zda skutečně existují zdraví bezpečné přípravky? Než začnete uvažovat o tom, že bezpečně lze opustit dům pouze ve skafandru, zkusme se dostat věci na kloub; může to být naprosto ohromující…

  

Co je nezbytné?

Dělat správná rozhodnutí o tom, co je ok a co potenciálně přivede naše zdraví na zcestí. To, co na první pohled vyhlíží jako naprosto přírodní složka, se po zpracování stává spíše nepřítelem. Vezměte si například ricinový olej. Přirozeným procesem lze z ricinového oleje získat 40% výtěžek, a to je důvod, proč se komerční olej z ricinových semen chemicky extrahuje pomocí ropných nebo chemických složek. Nic dobrého pro naše zdraví.

Ropná vazelína, která se nachází v mnoha našich oblíbených kosmetických produktech představuje absolutní katastrofu pro náš endokrinní systém. „Vyrobeno z ropy“ (otřesná představa), osobně si nejsem jistá, zda existuje jediný člověk na této planetě, který by si ochotně natřel ropu na kůži. Kůže je největším tělesným orgánem a cokoli na ni aplikujeme, se vstřebává přímo do krevního řečiště.

Ropa je obsažena v kosmetických výrobcích, protože je levná. Co se týká jejího využití při léčbě zranění a popálenin, dosavadní poznatky ukazují na to, že ve skutečnosti nepomáhá při hojení kůže, ale spíše na ráně vytváří těsnění nebo krycí film a působí jako bariéra. Teoreticky to nezní špatně, prakticky je to však dokonalé prostředí pro bakterie, které jsou uvězněny v lepkavé pasti a mají skvělou příležitost vytvářet další problémy. Pokud tedy ropa neprospívá léčbě zranění a víme o jejím negativním vlivu na naše hormony, máme ji používat jen proto, že je levná? Nemyslíte si, že je nejvyšší čas zamyslet se nad lepší volbou?

Ideální alternativa k běžné kosmetice s chemickými přísadami

Na trhu jsou k dostání kvanta kosmetických přípravků z papáje, jednoduše proto, že papája má skvělé vlastnosti. Možná budete v šoku, když zjistíte, že některé z předních značek obsahují až 96% vazelíny. Jedná se o stejný výrobek, kterým natíráme zadečky našich miminek, naše rty, popáleniny a rány.

  

Jsme hrdí na to, že můžeme říct, že P'URE Papaya je jedinou certifikovanou přírodní mastí z papáje vůbec. Pro zvlhčení používáme místo rocinového oleje přírodní bambucké máslo. To je široce známé pro své úžasné zvlhčující schopnosti, protizánětlivé vlastnosti a pro svou krásnou konzistenci.

Tím vším vás rozhodně nechceme vyděsit. Naším cílem je poskytnout vám důležité informace, díky kterým se budete moci správně a fundovaně rozhodovat. Budete schopni dělat rozhodnutí, která budou přínosem pro vaše zdraví a povedou vás k trvalému a dlouhodobému blahu. Chceme vám pomoci získat to nejlepší a jsme si jistí, že si P'URE Papayu zamilujete stejně jako my. Zdraví z přírody v malé tubě, která obsahuje krém dostatečně jemný pro každého člena rodiny.