Věděli jste, co jsou to hormonální disruptory a jaké problémy mohou způsobovat u dětí?

Věděli jste, co jsou to hormonální disruptory a jaké problémy mohou způsobovat u dětí?

Je zřejmé, že děti a chemické toxiny nejdou dohromady. Ve skutečnosti se to vůbec neomezuje na děti, ale i na nás dospělé. Naše tělo se nedokáže opakovaně vypořádat se škodlivými látkami a to má podstatné účinky na naše zdraví.

Odhalení nebezpečných chemikálií v běžně dostupných produktech skutečně není snadné. Jistě jste se už někdy snažily vyluštit štítek na zadní straně vašeho nejnovějšího krému na opruzeniny. Nadlidským úkolem je jednotlivé položky přečíst, natož pak pochopit. Často pak důvěřujeme produktu jen proto, že ho používají všichni kolem.

Největší problém těchto zdánlivě neškodných chemických látek, které se nacházejí ve většině pleťových přípravků, spočívá v tom, že jsou známými endokrinními (hormonálními) disruptory. To znamená, že narušují způsob, jakým by se normálně organismus choval.

   

Vzhledem k tomu, že hormony jsou spojeny se všemi růstovými a metabolickými funkcemi, není to dobrá zpráva pro život. Mnohé z těchto hormonů, které narušují endokrinní systém, jsou tzv. falešné. To znamená, že ve skutečnosti to vlastně nejsou hormony, ale začnou se chovat obdobným způsobem a napodobovat naše vlastní hormony. Mají schopnost dostat se do mezery mezi nervovými buňkami a mají podobný vliv, což vede k onomu narušení.

Existují dva hlavní endokrinní disruptory

  1. Petrochemikálie
  2. Plasty (ftaláty)

Nedávná dánská studie byla provedena na 845 malých dětech, u kterých se vyskytovala dermatitida. Byla u nich prokázána nebezpečně vysoká hladina ftalátů, jenž převážně souvisela s topickou léčbou kožních stavů.

Největším problémem může být fakt, že je to pouhý začátek cesty k dlouhodobým zánětlivým onemocněním. Další užívání těchto přípravků v průběhu času může vést ke změnám metabolismu specifických živin v těle. To má následně vliv na chování genů. Genetika ovlivňuje podmínky fungování našeho těla, ale nelze zpochybnit ani vlivy každodenního života. Velký vliv má například výživa, životní prostředí a vystavení se škodlivinám. To vše může nasměrovat naše geny nežádoucím směrem.

   

Jednoduché volby mohou mít dlouhodobé následky

Tyto skutečnosti mají bezesporu mimořádnou důležitost, když jde o to nejcennější, co máme – o naše děti. Dlouhodobé vystavení se škodlivým látkám, které jsou obsaženy v běžně dostupné kosmetice, může mít závažné dlouhodobé důsledky.

Proto Australská kosmetická značka vyvinula 100% přírodní mast vhodnou k prevenci opruzenin a celkovému používání u malých dětí.

   

"P'URE Papaya Ointment je jediná certifikovaná a dostupná přírodní mast z papáji. Její jemné složení je bezpečné pro celou rodinu a věřte, že na kvalitě opravdu nešetříme. Naše formulace je prostá jakýchkoliv konzervačních přísad a namísto chemického vosku nebo vazelíny pracuje s delikátní a vzácnou směsí bezpečných složek jako je bambucké máslo, jojobový a makadamiový olej.

Kvalita našich produktů je pro nás absolutně prvořadá. Používání našich přípravků neovlivní negativně vaše hormony a vaše rodina bude v klidu a v bezpečí, mimo vliv hormonálních disruptorů. Jakmile jednou vyzkoušíte čisté přírodní produkty, naprosto si vás získají a budete se divit, že jste mohli používat cokoli jiného. Je to úžasná receptura, kterou si zamilujete stejně jako my, protože nejenže je pro vaše dítě zcela bezpečná, ale opravdu funguje."