Proč vyměnit běžný balzám na rty za přírodní a bezpečnější alternativu?

Proč vyměnit běžný balzám na rty za přírodní a bezpečnější alternativu?

V současnosti je zdravý životní styl velkým a pozitivním trendem. Pečovat o své tělo zdravou stravou, pohybem a kvalitní přírodní kosmetikou je to nejlepší, co pro sebe, své tělo i naši planetu můžeme udělat. Jednou z velkých propagátorek zdravého životního stylu je známá blogerka, influencerka a youtuberka Jessica Sepel, která píše úspěšný blog o zdraví.

S počínajícím chladným počasím zveřejnila své tipy, co jí pomáhá při péči o rty a co je zároveň v souladu se zodpovědným přístupem k přírodě i k tělu

"Každý rok s přicházející zimou u mně narůstá pocit nepříjemného chladu, který pociťuji na kůži a na rtech. Proto mě skutečně nadchlo, když jsem objevila přípravek PURE Papaya Lips. Příklad: chystáte se vyjít ven - z extrémní teploty vytápěných vnitřních prostor do studeného venkovního větru – a to je přesně ta situace, kdy naše pokožka potřebuje kvalitní výživu a ochranu. S poklesem vlhkosti okolního vzduchu jsou naše rty obvykle zasaženy jako první. Z prostého důvodu - kůže na rtech je tenčí než kůže na těle. Protože rty nemají mazové (potní) žlázy, jediným zdrojem vlhkosti na rtech jsou sliny. Proto je tak důležitá hydratace, správná výživa a důkladná ochrana rtů.

Mnozí z vás jistě vědí, že v záležitostech týkajících se zdraví jsem velmi uvědomělá a ráda dělám fundovaná rozhodnutí o tom, které přípravky použít. Mnoho kosmetických přípravků zaměřených na péči o rty, jenž nám dnešní trh nabízí, jsou vyrobeny na bázi ropné vazeliny. Ta kůži neprodyšně uzavírá a zabraňuje tak zvlčení rtů. Ulpí na povrchu kůže jako bariéra do té doby, než dojde k jejímu setření nebo požití. PURE Papaya Lips funguje jinak. Obsahuje Papáju, která pomáhá regenerovat a hydratovat kůži na našich rtech. Obsahuje také přírodní vosk, který pomáhá ochránit rty před extrémními teplotami, bambucké máslo a makadamiový olej, o nichž je známo, že vyživují naše rty. Neobsahuje žádné další přidané látky."

  

Tipy pro zdravé a krásné rty:

Hydratujte: ujistěte se, že pijete nejméně osm sklenic vody každý den. Pokud se nepřinutíte pít studenou vodu, zkuste popíjet bylinný čaj, nebo teplou vodu s citronem.

Chraňte své rty: chraňte rty před extrémním chladem, větrem nebo nadměrným sluncem.

Stravujte se zdravě a vyváženě: stav naší pokožky opravdu odráží naše vnitřní zdraví a proto doporučuji dodržovat vyváženou stravu, bohatou na celozrnné výrobky, bílkoviny, zdravé tuky, vlákniny a složené sacharidy.

Zaměřte se na dýchání nosem: neustálé dýchání ústy může vést ke zvýšené suchosti úst a rtů.